Przedsiębiorstwo społeczne

Aktualności

Aktualności

Warsztaty integracyjne, mające na celu ułatwienie integracji osób z Ukrainy z lokalną społecznością.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniach 15 i 16 maja we Wrocławiu odbyły się Warsztaty integracyjne, mające na celu ułatwienie integracji osób z Ukrainy z lokalną społecznością.

 
Duża ich część skupiła się na dyskusjach o charakterze połączenia kultur, tradycji i języków, akceptacji przez lokalną ludność, rozmowach jak dużo zaangażowania i cierpliwości trzeba wnieść zarówno ze strony przyjezdnych jak i społeczności lokalnej.
 
Kolejnym etapem były rozmyślania na temat życia w nowym miejscu, co za tym idzie co jest najbardziej istotne, co nowo przybyłych zaskoczyło w nowym miejscu oraz różnice międzykulturowe.
 
Podczas dyskusji uczestnicy zwrócili uwagę na stabilność i bezpieczeństwo, rozwój zawodowy i osobisty, z jednej strony integrację z lokalną społecznością a z drugiej zachowanie tożsamości. Byli pozytywnie zaskoczeni jak bardzo ludność lokalna jest gościnna i otwarta na nowe znajomości, wiele osób okazało wsparcie i serdeczność.
 
Reasumując istotną częścią warsztatów były dyskusje, które pozwoliły nam zrozumieć i podkreślić jak ważna jest integracja nowo przybyłych z lokalną społecznością.
 

Warsztaty zrealizowano ze środków PFRON w ramach Modułu III programu "Pomoc obywatelom Ukrainy z niepełnosprawnością" – projekt "Wspólnie możemy pomóc", realizowany przez Fundację "Aktywizacja bez granic" od 1.01.2024 do 30.06.2024.

fundacja_abg_logo-h90.png

Adres: ul. Żurawia 43, 00-680 Warszawa
NIP 701 096 75 69      KRS 0000821895
Regon 385397950

 

Skontaktuj się z nami!